Očkovací kalkulačka

Očkovací kalkulačka

Očkovací kalkulačka odhadne, kdy se dočkáte vakcíny: Kde ji najít?

Fronta na očkování proti covidu-19 je nekonečná. Pokud chcete vědět alespoň přibližný termín, můžete si to spočítat na očkovací kalkulačce, kterou vyvinuli podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska. Dozvíte se tak alespoň zhruba, kdy se dočkáte první a druhé dávky vakcíny.

Systém očkování zohledňuje tři parametry. Věk osoby, zdravotní anamnézu a profesi. „Na základě těchto parametrů je k rizikovým skupinám přiřazeno číslo, které jim přiděluje pořadí, v jakém budou očkování. Čím vyšší bodové číslo, tím dříve dostanou vakcínu,“ uvádí se na stránkách Covid portálu od ministerstva zdravotnictví.

Právě z těchto informací vycházeli český podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska, jenž vyvinuli kalkulačku, co vám přibližný termín první a druhé dávky dokáže spočítat.

Oba si položili dvě základní otázky. Kdo bude první ve frontě na vakcínu a kdy na vás pravděpodobně přijde řada. Na obě pomocí Omni Calculatoru odpovídají.

Systém očkování zohledňuje tři hlavní parametry

„Tuto kalkulačku jsme vytvořili, abychom poskytli všechny odpovědi na obě tyto zásadní otázky. Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku odhadne, kolik lidí je před vámi ve frontě na COVID vakcínu v České republice,“ píší na svých stránkách, kde vás k výpočtu navedou.

„Rovněž předpovídá, jak dlouho budete muset na očkování čekat. Použitím našeho nástroje získáte lepší představu o tom, kdy můžete očekávat očkování,“ vysvětlují.

Jedná se o časový odhad, nikoli závazný termín

Po zadání požadovaných údajů „uvidíte odhad minimálního a maximálního počtu lidí, kteří jsou ve frontě na očkování před Vámi. Rovněž uvádíme, jak dlouho může trvat, než dostanete obě dávky vakcíny a budete plně chráněni, vzhledem k míře očkování,“ informují.

Dodávají však, že jejich kalkulačka, byť se oba snažili, aby byla co nejpřesnější a nejspolehlivější, nemůže nahradit posouzení profesionálního lékaře. ZDROJ https://sip.denik.cz/pribehy-a-udalosti/kalkulacka-ockovani.html

13 komentářů u „Očkovací kalkulačka

 1. Terezie Štrejlová Reagovat

  Jsem důchodkyně 70+. Přihlásila jsem se hned 1.3.2021, registrace proběhla v pořádku, ale dosud jsem neobdržela slíbenou SMS s druhým kódem a s termínem očkování. Mám astma, cukrovku a jsem i po ablaci prsu. Potřebuji ještě nějakou nemoc, abych se očkování dočkala?

 2. Dominika Reagovat

  Dobrý den,
  jsem pedagogický pracovník a mám možnost se zaregistrovat na očkování do 28.3.2021. Jelikož jsem byla 26.2. pozitivní na Covid,na očkování mohu jít až za tři měsíce. Ale zaregistrovat se musím nejpozději toho 28.3., kdy mohu očekávat termín očkování? Lze to předpokloádat až koncem května, kvuli tomu,že jsem byla pozitivní?
  Děkuji

 3. Bohumila Hájková Reagovat

  ,Dobrý den, jsem riziková skupina. Přihlásila jsem se do systému, ale nevím kdy na mě přijde řada.Děkuji

 4. Václav a Miloslava Víchovi Reagovat

  registraci jsem provedl 1. března okolo 9, 00 hodin sebe i manželku a jsme 70+ ročník 1947 a 1948 pro očkování ve Slezské nemocnici Opava, Bezručovo nám. a do dnešního dne jsme nedostali druhou SMS s termínem prvního očkování a vím ,že již byli očkování mladší ročníky. Oba se léčíme na astma já mám defiblirátor

 5. Zdeňka Reagovat

  Dbrý den, jsem důchodkyně 70+ zaregistrvaná 1.3. 2021 a čekám na druhý očkovací kód s termínem očkováním a vybráním termínu na očkovací kalkulačce. Jsme manželé ve stejném věku, a chtěla bych vědět jestli je možné být proočkováni společně ve stejný den vybraného termínu. Z ohledem mého zdravotního mého savu potřebuji manželův doprovod. Děkuji.

 6. Jiří Novák Reagovat

  Všichni papaláši a jejich rodiny jsou naočkovaní a my co je živíme si můžeme trhnout. A kde je ta očkovací kalkulačka?? Nemohu ji najít.

 7. Miroslava Reagovat

  Dobrý den,
  jsem důchodkyně 70+ a registrovaná na Bulovku 16.3. a stále nemám termín.Zajímá mě kdy přijdu na řadu,když jsou už jsou očkované mladší a nemají žádné přednostní právo. Za odpověď předem děkuji.

 8. Zdenka Bendová Reagovat

  taky nemohu najít očkovací kalkulačku. Budu ráda za info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *